2021.09.21 Zájezd Velehrad a okolí

Tentokrát jsme se vydali na nejnavštěvovanější poutní místo Moravy, Velehrad. Bazilika Nanabevzetí Panny Maie a sv.Cyrila a Metoděje nás všechny uchvátila svou vznešeností krásou.
Při vstupu do podzemí zaujme novodobá mozaika ztvárňující nabeský Jeruzalém se světci obklopujícími Beránka. V podzemí je vytavena i zlatá růže, vzáný dar ppeže sv.Jana Pavla II z roku 1985.
Po výborném obědě jsme se přesunuli do Velkomoravského sídliště středního Pomoraví v Archeoskanzenu v Modré. Poutavé a vtipné průvodcovské slovo, doplnila i ukázka řemel.
Poslední společnou plánovanou akcí byla návštěva Sladkovodní a botanická expozice "ŽIVÁ VODA " v Modré. Největší úspěch u návštěvníků měl podzemní tunel v hloubce 3,5m . Takto sledovat ryby byl opravdu krásný zážitek. Na to, abychom využili přírodní koupliště jsme nebyli vybaveni. Součástí areálu je i "Stezka praturů", na vyvýšené lávce v korunách stromů jsme mohli z bezpečné vzdálenosti sledovat tato vznešená zvířata.
V tento poslední letní den nám přáli i andělíčci. Děkujeme jim za pěkné počasí, díky jemuž byl tento výlet ještě kouzelnější a příjemnější.
Chytilová Jaroslava
předseda klubu seniorů