2021.07.28 Splavování Dyje

Na letošní splavování Dyje se nás sešlo pouze 10 členů. Ale zato jsme po několika letech, opět na vodě, mezi sebou přivítali nejstaršího člena KS, pana Standu Medka, který již v dubnu oslavil 84 let.
Jako vždy i letos nám vyšlo počasí. Projížďka krásná, cestou jsme potkávali spousty vodáků, kteří nás upozorňovali, že jedeme ke splavu a dál se nedostaneme. Ale to byl náš první cíl cesty. Koupání u splavu v Tasovicich. Ve vedru, který ten den panovalo, bylo koupání v chladné vodě řeky Dyje, velmi osvěžující a příjemné.
Na našem tradičním místě v Tasovicích u mostu, byl cíl naší cesty. Pod mostem , abychom v případě deště nemuseli utíkat domů, jsme si poseděli, občerstvili se, pozpívali. Opět jsme vyzráli na počasí, jelikož po tom, co jsme se pod mostem zabydleli, začalo pršet.
Nečekaným a milým překvapením byla návštěna pana místostarosty obce HodoniceJana Procházky.