Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.

klub-senioru

2018.04.25 Zájezd Miroslav,Bohotice,Mor.Krumlov.Petrovice

83 fotek jaro - zobrazení
První zastávka byla na zámku v Miroslavi. Velice mile jsme byli překvapeni, jak krásně je již zrenovovalá asi1/3 zámku. Výstava obrazů Alfonse Muchy z puzzlí je překrásná. Také nejem my ale i děti by obdivivaly různé modely z lega. Doporučuji - rodiče vemte své ratolesti na výlet do Miroslavi.
Druhou zastávkou našeho výletu byly Bohutice. Tam jsme obdivovali Křížovou cestu, kterou tvoř í54 dřevěné sochy v životní velikosti. Jsou překrásné. Zaujali nás i tamější historické sklepy-
A to byl už čas oběda. Výborně jsme se posilnili v rastauraci přímo u zámku a pokračovali dál.
Na třetí zastávce nás čekali již na zámku v Mor.Krumlově. Dověděli jsme se o historii zámku, obdivovali arkády. Je velká škoda, že doposud nemohla začít rekonstrrukce tohoto překrásného objektu. Mor. Krumlov, jsme ale ještě neopustili, vydali jsme se na kopec Floriánek, kde stojí kaple sv.Floriána. Samotná kaple je překrásné a výhled odsud do širokého okolí stojí taktéž.
Odsud jsme se jižobrátili na cestu k domovu. Naší poslední zastávkou byla malá ale velice pěkná obec Petrovice. I kdýž jsme přijeli více jak s hodinovým zpožděním, velice mile nás přivítala starostka obce. Jelikož účastníků výletu bylo přes 50, a do doškové chaloupky by jsme se všichni nevlezli, rozdělili jsme se. Jedna čás zhlédla kostel a poslachla si zajímavé vyprávění o obci druhá šmejdila a obdivovala vše, co se dalo vidět v doškové chaloupce.
A protože nám přálo i počasí, až na velký vítr na Floriánkovi, byl náš výlet SUPER!
Chytilová Jaroslava-předs.klubu

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.